New items
Światło w jej oczach
Dałeś mi siłę. / Karolina Wilczyńska
Terapeutka
Zostań moim aniołem / Gabriela Gargaś
Oczy Adrianny
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Informacja

Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej wznawia po przerwie swoją działalność, ze względów bezpieczeństwa w ograniczonym zakresie.

Od 13 maja 2020 roku biblioteka będzie czynna w godzinach 9.00 – 15.30.

Więcej na bibliotekabukowina.pl

Kartki Pana Andersena

Pewnego wiosennego dnia pan Andersen wybrał się na spotkanie ze swoim wydawcą. Chciał mu pokazać swoją nową książkę. Ale nagły wiatr porwał kartki pana Andersena i świat baśni stanął na głowie. W kwiatuszku zamiast Calineczki znalazła się obrzydliwa ropucha. Do Myszy i Calineczki, zamiast kreta, przychodzą w gości „stare trolle pierwszej klasy z ogonami”. Dzielny ołowiany żołnierzyk próbuje odpłynąć na liściu nenufaru.

Mimo wielkiego bałaganu, Alla Maslovskaya spróbuje opowiedzieć historię Calineczki. Pomoże jej w tym mała publiczność i piękne cieniowe obrazy.

Taką to historię o Calineczce zobaczyły 22 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej dzieci z Niepublicznego Przedszkola Samorządowego w Jurgowie oraz z Przedszkola Hopsasa w Bukowinie Tatrzańskiej. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty, na których uczestnicy wykonywali motylki i kwiaty.

Więcej informacji + fotorelacja na stronie bibliotekabukowina.pl